Travel24 за підтримки SKODA KODIAQ пропонує добірку маловідомих мальовничих водойм. Тут немає натовпів туристів, тому ви зможете насолодитися природою в тиші.

Читайте також Де відпочити в серпні в Україні: 5 непопсових локацій, які подарують незабутні емоції

Маловідомі водойми України, які варто відвідати влітку

Мертве (Журавлине) озеро, Львівська область

Неподалік водоспаду Кам'янка розташоване озеро з бульбашками. Коли частина гірської породи провалилася, з'явилося Мертве озеро. Впродовж певного часу провалля заповнилось рештками дерев, рослинності та води з гірських джерел.

Внаслідок бродіння на дні, утворюється вуглекислий газ і сірководень, а вода набуває чорного забарвлення, тому його й називають "мертвим".

Острови Інь-Янь, Тернопільська область

Цих два дивовижних острівця у Дністровському каньйоні називають одним із семи природних чудес України. Сюди їдуть за українськими субтропіками, красивим берегом, казковими ландшафтами, рідкісними видами звірів і птахів.

Цікаво, що острови отримали свою назву завдяки схожості на китайський символ Інь-Янь. Найкраще споглядати на них з західної сторони села Литячі.

Біле озеро, Рівненська область

З висоти пташиного польоту здається, що ця водойма справді білого кольору, але зблизька це не зовсім так – дно піщане, а вода прозора.

Його ще називають "озером молодості", адже в ньому високий вміст гліцерину, вода навіть на дотик м'яка.

Коростишівський каньйон, Житомирська область

Він ще має назву "Гранітний кар'єр", раніше тут дійсно добували граніт. Коли припинили, кар'єр заповнила вода.

Озеро глибиною у 20 метрів обрамляють різьблені скелі 10-метрової висоти. Вода бірюзового відтінку має рідкісну властивість – залишається прохолодною навіть у сильну спеку. Але найбільше туристів вражають гранітні скелі навколо, де тренуються скелелази.

Цікаво Скелі та страховка: де зайнятися альпінізмом в Україні

Блакитні озера, Чернігівська область

Дно "Українських Мальдівів" покривають поклади особливого кварцового піску, який має природну здатність очищувати воду. Вони утворились внаслідок затоплення кар'єру, де видобувався цей пісок.

Найпопулярніше серед туристів тут озеро "Велике" площею у 25 гектарів і глибиною у 20 метрів.

Молочний лиман, Запорізька область

Якщо мріяли побувати на Сейшелах, але ніяк не виходило – не засмучуйтеся, адже в Україні є свої!

Йдеться про вимоїну між Молочним лиманом та Азовським морем поблизу курорту Кирилівка. Наприкінці 2019 року вимоїна була відновлена і почався процес наповнення Молочного лиману водами Азовського моря.

Малієвецький водоспад, Хмельницька область

Цей рукотворний водоспад досі залишається поза увагою туристів, а дарма, адже він вражає своєю незвичайністю – вода спускається з 18-метрової скелі, а потім по дерев'яному жолобу впадає в штучне озеро.

Найцікавіше те, що поспостерігати за цим всім можна з печери, яка розташована під водоспадом.

Чим дістатися?

Найкращим варіантом буде SKODA KODIAQ, у якій ви з легкістю зможете вмістити 7 осіб. Об'єм багажного відділення вважається найбільшим у своєму класі, він досягає 720 літрів (2065 літрів при складених сидіннях). Ця модель має систему допомоги при маневруванні – Manouevre Assist, вона дозволить вам уникнути небезпечних ситуацій при здійсненні паркування заднім ходом. Також вона обладнана повністю світлодіодними фарами та Auto Light Assist – системою автоматичного управління світлом (керує включенням та вимиканням дальнього світла).