Для тих, хто хотів би спробувати свої сили або відкрити нові цікаві локації в Україні, Travel24 за підтримки SKODA KAROQ пропонує добірку місць для альпінізму та скелелазіння. Обирайте найцікавішу місцину і швидше вирушайте!

Актуально Де відпочити в серпні в Україні: 5 непопсових локацій, які подарують незабутні емоції

Кам’янець-Подільський

На Хмельниччині розташований один з найбільших комплексів в Україні. Він налічує 156 маршрутів на 11 секторах, і їх кількість постійно збільшується. Вони розраховані як на початківців, так і на спортсменів.

Скельні масиви розташовані в каньйоні в центрі міста: вони сполучають стару та нову частину Кам’янець-Подільського. Самі скелі раді вітати всіх скелелазів з березня до листопада.

З плюсів тут є сектори, які не замокають, коли падає дощ. Тож за будь-якої погоди є чим зайнятися. З мінусів – скелі тут вапнякові і досить сильно ріжуть пальці. Масив також відомий великою кількістю гострих мізерів, які можуть обламуватися через вапнякову породу, тому краще взяти із собою каску та обов’язково дотримуватися техніки безпеки.

камянець альпінізм
Альпінізм на скелях у Кам'янці-Подільському / Фото Gorgany

Буцький каньйон

Селище Буки розташоване в Черкаській області. Його ще називають маленькою українською Швейцарією через мальовничу місцину. Століттями вода відточувала тут каменів – саме тому тут один з найгарніших каньйонів в Україні. Тут оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту. Висота скель – близько 30 метрів, а сам каньйон пролягає на відстані 2,5 кілометра.

Доступ до них лише пішохідний. Це створює приємну атмосферу віддаленості від цивілізації. В самому каньйоні, біля води приємно прохолодно, в той час, як над каньйоном припікає гаряче сонце.

Є траси для початківців, де можливо одразу організувати верхню страховку. А для тих, хто лазить не перший рік, каньйон пропонує досить складні маршрути. Їхня кількість збільшується щороку.

альпінізм у буцькому каньоні
Альпінізм на Буцькому каньйоні / Фото Pokupon

Скелі над Тетеровом в Денишах

В теплий сезон селище Дениші стає меккою тих, хто займається скелелазінням. Скелі розташовані вздовж річки Тетерів. Є багато маршрутів для різного ступеня професіоналізму у скелелазінні.

Масив має декілька секторів і велику кількість маршрутів на них. Порода є доволі безпечною навіть для новачків. Проте досвідчені альпіністи, кажуть, що Дениші більше підійдуть для початківців, а от профі буде важко тут реалізувати свої амбіції.

альпінізм в Денішах
На маршруті в Денішах / Фото "Альпініст"

Крейдяний масив

Ця місцина розташована біля Харкова у селі Чепіль. Скелі розташовані на злитті мальовничих річок Чепіль та Сіверський Донець. З назви стає зрозуміло, що основою є крейда. Як порода вона є вибаглива до альпіністів і певною мірою небезпечна для початківців.

Інструктори радять: тут не варто робити стрибків і різких навантажень. Деякі радять перш за все очистити маршрут від погано лежать шматків сокирою або льодорубом. Це місце – для скелелазів з досвідом.

Крейдяні гори у Харкові
Крейдяні гори у Харкові / Фото KrainaUa

Скелі Довбуша

Скельно-печерні комплекс і унікальний пам'ятник історії й природи розташований на Львівщині. Він простягається на висоті 668 метрів над рівнем моря. Як вважають історики, саме у цих скелях вів боротьбу легендарний опришок Карпат – Олекса Довбуш.

Скелі тут з пісковика, розкидані по лісу. Масив є дуже різноманітним: від височенних скель у 40 метрів, до середніх – 15 – 17 метрів. Через те, що цей масив полюбили альпіністи вже давно, тут є безліч різноманітних маршрутів, пасивних зачіпок і сходинок під ноги.

Альпінізм на Скелях Довбуша
Альпінізм на Скелях Довбуша / Фото Gorgany

Коростишівський гранітний кар'єр

Лише за 80 кілометрів від столиці розкинувся Коростишівський гранітний кар'єр. Тут 10 метрові скелі ніби спеціально створені для навчання альпінізму. Глибина штучного озера сягає 20 метрів. Тут знімалося чимало фільмів. Наприклад, фільм "Сторожова застава" і серіал "Відьма".

Маршрути прокладень по периметру, тому підкорювати їх можна впродовж дня, залежно від розташування сонця. Вони є різних рівнів складності, тому відвідати це місце буде цікаво як новачкам, так і досвідченим альпіністам.

Коростишівський кар'єр на Житомирщині
Альпінізм у кар'єрі на Житомирщині / Фото "Точка"

Чим дістатися?

Ідеальним варіантом буде SKODA KAROQ, що провезе вас по українському бездоріжжю. Багажне відділення цього автомобіля вважається кращим у своєму класі (521 літр і 1630 зі складеними сидіннями). Воно стане у нагоді, аби спакувати необхідні речі та спорядження. Крім того, ця модель доволі економно витрачає паливо: середній розхід бензину – від 4,50 літрів на 100 кілометрів.


SKODA KAROQ / Фото: skoda-auto.ua

Детальніше про авто SKODA KAROQ дивіться у тест-драйві:

Цікавої мандрівки!