За порушення передбачені чималі штрафи. До того ж, за туристами тут слідкують прикордонники та ведеться відеонагляд.

Актуально Українські термали: де покупатися, аби оздоровитися

Заборона в прикордонній території

Саме на цій локації біля річки часто зупиняються екскурсійні автобуси. Зупинка для селфі є першою після тривалого переїзду, тому, ймовірно, перед забороною вже були прецеденти. Хоча норвезькі прикордонники їх не підтверджують.

Знак No peeing towards Russia ("Пісяти в сторону Росії заборонено") – попередження. Також є наліпки про відеонагляд, а неподалік патрулюють прикордонники. У період мілководдя відстань між берегами річки Якобсельв (Ворьyoма) становить лише кілька метрів.

І поліція, і прикордонники, і прикордонний комісаріат будуть намагатися запобігати інцидентам, які могли б привести до порушення угоди з Росією, в тому числі випадки ображання,
– уточнив прикордонний комісар Йенс Хойлунн.

Він закликав усіх відвідувачів прикордонних районів добре ознайомитися з чинними правилами. Хойлунн додав, що не знає, хто встановив попереджувальний знак.

Які санкції за порушення

У Норвегії є спеціальний закон, в якому прописані обмеження в прикордонних районах. У пункті 3 закону мовиться, що на кордоні заборонено образлива поведінка, спрямована проти сусідньої держави або її влади.

Порушення закону може каратися штрафом або тюремним ув'язненням на термін до 3 місяців. Мінімальний штраф, до речі, сягає 3 тисяч крон (9 тисяч гривень).