Для польоту на Кіпр потрібно буде здати 2 ПЛР-тести. Про це мовиться на урядовому сайті країни.

Читайте також Відпочинок у Буковелі та на інших курортах під час локдауну: де натовпи туристів і які ціни

Що відомо про тестування

  • Туристи з України зможуть полетіти в Ларнаку і Пафос, якщо у них буде негативний результат тесту, який потрібно зробити не пізніше 72 годин до вильоту.
  • Повторний тест доведеться здати в аеропорту після прибуття. Це звільнить від проходження 14-денного карантину.

Кого ще впустять на Кіпр

  • В Кіпрі з 1 лютого починає діяти класифікація країн. Таким чином у країні введуть різні обмеження для громадян тої чи іншої країни.
  • У зелену категорію увійдуть всі країни ЄС. Пасажири з цієї категорії можуть прилітати в аеропорти Лімассола і Пафосу без обмежень.
  • Помаранчева категорія включає країни Європейської економічної зони, Швейцарію та Велику Британію. Такі туристи перед посадкою на борт літака повинні надати сертифікат з негативним ПЛР-тестом, зробленим протягом 72 годин до поїздки.
  • До червоної категорії відносяться Україна, Ізраїль, Ліван, ОАЕ, Йорданія, Саудівська Аравія, Єгипет, Білорусь і Росія. У пасажирів з цих країн вимагатимуть два ПЛР-тести – один зроблений за 72 години до польоту, інший – в аеропорту після прибуття.
  • У сіру категорію віднесли всі інші країни. Прилітати можна буде лише тим, у кого є посвідка на проживання або громадянство Кіпру та їхнім родичам. Їм доведеться піти на 14 днів самоізоляції після прильоту.
  • Цікаво, що вакцинованих від коронавірусу пасажирів звільнять від тестування.

Що відомо про авіасполучення

Влада Кіпру перехідний період з авіасполучення спочатку планувала провести з 15 січня до 1 березня. Оскільки в країні оголосили другий локдаун, дати перенесли до 1 лютого.

Перехідний період передбачає інше "зонування" країн, громадянам яких можна летіти на Кіпр найближчим часом. В цей час в "сірій" зоні із забороною в'їзду туристам будуть Україна, Ізраїль, Ліван, ОАЕ, Йорданія, Саудівська Аравія, Єгипет, Росія і Білорусь.

До речі Авіакомпанія SkyUp запускає рейс з України в ще одне місто Польщі: відомі терміни

Кіпр у "червоній" зоні

За даними МОЗ України, Кіпр перебуває у переліку "червоних" країн з показником захворюваності в 717,7 випадків на 100 тисяч населення за останні 2 тижні. Це означає, що після повернення додому українцям доведеться здавати ПЛР-тест або йти на 14 днів самоізоляції.