Нововведення стосуватиметься й власників карти для ділових поїздок АТЕС.

Читайте також Болгарія відкриється для туристів, але є певні обмеження

Згідно з новими правилами, іноземці та члени їхніх сімей, які хочуть відвідати материковий Китай, повинні будуть надати той пакет документів, що й до пандемії. Ці послаблення стосуються лише тих, хто отримав дві дози китайської вакцини або одну дозу, але не пізніше, ніж за 14 днів до подачі заяви.

Таким туристам не потрібно мати з собою негативний ПЛР-тест або заповнювати спеціальну декларацію. Вони повинні лише пред'явити сертифікат про щеплення.

Що відомо про вакцину китайського виробництва – CoronaVac

  • У грудні МОЗ України домовилося про постачання 1,9 мільйона доз китайської вакцини Coronavac виробництва Sinovac Biotech. Фармкомпанія "Лекхім", яка є представником Sinovac в Україні, уклала угоду про постачання на 5 років.
  • Першу партію вакцин мали доставити в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, тобто у лютому. Однак поставки вакцини затримались.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав наказ про реєстрацію китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac. Компанія "Лекхім" обіцяє доставити в Україну першу партію до 15 березня.
  • Під час третьої фази досліджень у Бразилії препарат показав 78% ефективності. Але з урахуванням легких або безсимптомних випадків – 50,4%. Клінічні випробування в Індонезії демонстрували 65,3%. А проведені за підтримки уряду Туреччини – 91,25%.
  • Китайська компанія досі не оприлюднила дані про ефективність офіційно. Тож залишилось дочекатися офіційного звіту компанії. Адже якщо ефективність CoronaVac становитиме менш ніж 70%, Україна відмовиться від його закупівлі.

Відзначимо, раніше Китай запровадив цифрові сертифікати вакцинації від COVID-19. Йдеться про програму на платформі WeChat для китайців, які планують поїздки за кордон.