Маршрут потяга пролягатиме через румунське місто Сігет – Рахів – Ужгород. Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

Цікаво В Укрзалізниці назвали п'ять найпопулярніших напрямків 2021 року

"Карпатський експрес": деталі запуску

За словами Віктора Микити, у 2022 році на Закарпатті розпочинають роботу з комплексного підходу та стратегічних проєктів, які вплинуть на економічний сектор області. Серед таких проєктів – залізничне сполучення з Румунією.

Вважаємо, що відновлення транскордонного пасажирського перевезення за маршрутом, що проходить через місто Сігет у Румунії, – Ужгород – Рахів, який з давніх часів називають "Карпатський експрес", може бути саме таким стратегічним проєктом,
– зазначив він.

Микита додав, що наразі Закарпатська ОДА готує пакет пропозицій та дорожню карту відновлення курсування потягу, серед яких:

  • відновлення залізничної та прикордонної інфраструктури за маршрутом курсування потягу;
  • ініціювання питання перед вищими органами влади щодо включення проєкту до "Великого будівництва";
  • концепт можливого розширення проєкту на Івано-Франківську область та включення за погодженням Прикарпаття до транскордонного діалогу тощо.

В ОДА вже встигли обговорили проєкт "Карпатського експреса" із консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву, який висловив свою підтримку. А у лютому заплановано обговорення цього питання із румунськими партнерами та представниками АК "Укрзалізниці".

Повний текст допису Віктора Микити у Фейсбук:

Відновлюємо діалог щодо можливості запуску "Карпатського експресу".

Поточна соціально-економічна ситуація диктує рішення, які необхідно приймати, та концепти, які потрібно генерувати для створення прориву у тій чи іншій галузі економіки нашого краю.

Одним із таких напрямків є туризм, який об'єднує чималу кількість цікавих думок та проєктів, які, на жаль, через об'єктивні чи суб'єктивні рішення так і не були реалізовані.

Ми ж у 2022 році розпочинаємо роботу з комплексного підходу та стратегічних проєктів, які можуть ефективно впливати на цілий сектор економіки області.

Вважаємо, що відновлення транскордонного пасажирського перевезення за маршрутом, що проходить через місто Сігет у Румунії, — Ужгород - Рахів, який у нас з давніх часів називають "Карпатський експрес", може бути саме таким стратегічним проєктом.

Ця тема стане однією з головних на запланованих зустрічах з нашими румунськими партнерами та представниками АК "Укрзалізниця", які заплановані у лютому в нашому обласному центрі та Бая-Маре в Румунії.

У робочому порядку зазначені питання попередньо обговорили з Консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву під час зустрічі в Ужгороді та отримали підтримку.

Закарпатська ОДА зі своєї сторони готує пакет конкретних пропозицій та дорожню карту відновлення курсування "Карпатського експресу", серед яких:

  • відновлення залізничної та прикордонної інфраструктури за маршрутом курсування потягу;
  • ініціювання питання перед вищими органами влади щодо включення проєкту "Карпатський експрес" до програми Президента України Володимира Зеленського "Велике будівництво";
  • концепт можливого розширення проєкту на Івано-Франківську область та включення за погодженням наших колег з Прикарпаття до транскордонного діалогу;
  • активізація роботи підрозділів облдержадміністрації, агенцій регіонального розвитку та територіальних громад з питань генерування проєктів, які можуть фінансуватися за кошти ЄС у межах реалізації ініціативи щодо відновлення руху "Карпатського експресу" та інші.

У розробці концепту враховуємо показник економічної ефективності. Сьогодні цим вже займаються фахівці профільного департаменту ОДА та АК "Укрзалізниця". Разом з тим не забуваємо, що на Мараморощині проживає наша громада, яка нараховує близько 25 тисяч людей. У великої кількості з них є родичі з української сторони на Рахівщині, з якими підтримуються постійні контакти.

Роботи дуже багато, тому активно включаємося у роботу з цього питання. Разом з тим упевнений, що після проведення консультацій з нашими румунськими партнерами проєкт отримає спільну дорожню карту з першочерговими заходами.