Обмеження будуть діяти залежно від того, яка епідеміологічна ситуація в тих країнах, звідки прибуватимуть мандрівники, та того, чи вакциновані вони проти коронавірусу. Так, уряд розподілив країни світу на три зони: зелену, помаранчеву і червону.

Читайте також Кулеба назвав європейські країни, в які українці зможуть подорожувати влітку

Зелена зона

До цієї категорії віднесли країни Євросоюзу та Європейської економічної зони, а також Австралію, Японію, Південну Корею, Нову Зеландію та Ізраїль.

Жителі цих країн, які вакцинувалися, зможуть в'їхати до Франції без ПЛР-тесту, однак якщо людина не отримала щеплення, то пред'явити негативний результат тесту на коронавірус або тест на антиген, зроблений не раніше ніж за 72 години до прибуття – доведеться.

Помаранчева зона

Сюди потрапили країни, де ситуація з COVID-19 залишається невизначеною, але їх вважають зоною поширення небезпечних штамів. У неї потрапила й Україна.

Вакциновані жителі цих країн зможуть в'їхати на територію Франції при наявності негативного тесту, зробленого не раніше ніж 72 години до поїздки, або тест на антиген, не пізніше 48 годин.

Також за поважної причини можуть впустити й невакцинованих людей, але з тестом.

Червона зона

Країни з ризиком поширення мутованих штамів, зокрема, ПАР, Бразилія, Індія і Туреччина.

Жителям цих країн в'їхати до Франції з тестом буде можливо лише при наявності вкрай важливої причини, навіть при повній вакцинації.

Крім того, перед літом експерти перевірили водойми та пляжі Європи. Республіку Кіпр назвали країною з найчистішим морем.