Travel24 за підтримки SKODA KAROQ пропонує вам екскурсію в Зону відчуження. Чим здивує місто-привид Прип'ять – читайте у матеріалі!

Читайте також Їдальня у Чорнобилі: чим годують туристів

26 квітня – День Чорнобильської трагедії й Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Місто-привид Прип'ять

Це покинуте місто обласного значення, у минулому підпорядковувалось Київській області. Під час аварії на ЧАЕС населення евакуйоване. Покинуті вулиці міста – це порожні багатоповерхівки, школи й стадіони, парк з атракціонами й колесом огляду, кінотеатр та будинок культури. У місті ще й досі можна побачити та відчути як і чим жили місцеві.

Радіолокаційна станція "Дуга" або об'єкт "Чорнобиль 2"

Допоки не трапилася трагедія – це був секретний об'єкт. Тут відстежувалися літаки та інші літальні об'єкти аж в приполярній області. Техніка була на той момент суперсучасною і військові могли буквально заглянути за горизонт. Тепер же – одне з найпопулярніших місць серед туристів.


Радіолокаційна станція "Дуга" / Фото: Getty Images

"Енергетик"

До катастрофи в Палаці культури був розташований ресторан, дискотека, концертний зал, готель, кінотеатр, який так і не запустився, універмаг, спортзал і навіть місцева радіостанція.


Дім культури "Енергетик" / Фото: wikipedia.org

Дитячий садок в селі Копачі

За чотири кілометри від атомної станції розташований занедбаний дитсадок. В цьому місці емоції переповнюють, адже похмуре видовище дає зрозуміти, що колись тут активно вирувало життя, а потім всі діти в одну мить просто зникли.


Дитячий садок в селі Копачі / Фото: Getty Images

Парк атракціонів

Напевне саме це місце найчастіше можна побачити на фото з Прип'яті. Точніше, колесо огляду, адже воно стало символом мертвого міста. Цікаво, що колесо так і не встигло запрацювати – його запуск був запланований на 1 травня 1986 року.


Колесо огляду / Фото: Getty Images

Госпіталь

Це одна з більш віддалених "пам'яток" Прип'яті. Не у всіх палатах щось залишилося, хіба що старі ліжка, деякий медичний інвентар та медичні записи. Близько до будівлі туристів не водять, адже місцями рівень радіації просто зашкалює.


Операційна госпіталю в Прип'яті / Фото: Getty Images

Дивіться відео:

Зверніть увагу У Києві у всіх районах відкрили виставку до 35-річчя Чорнобильської катастрофи

Чим дістатися?

Найкраще дістатися автомобілем. Оскільки певні ділянки не в найкращому стані, ідеальним варіантом буде SKODA KAROQ, яка провезе вас у будь-якому місці. Її особливою рисою є OFF ROAD – режим водіння, який перемикає всі допоміжні асистенти на позашляховий режим і вмикає повний привід. Також ця модель має АСС – адаптивний круїз-контроль, що підтримує безпечну дистанцію до автомобіля, який рухається попереду на заданій швидкості, контролює роботу двигуна, прискорює або уповільнює авто за потреби. Дуже зручно, що система об'єднує в собі систему круїз-контролю та контролер відстані на основі радара.


SKODA KAROQ / skoda-auto.ua

Детальніше про авто SKODA KAROQ дивіться у тест-драйві:


Цікавої екскурсії!