Редакція 24 каналу за підтримки SKODA KAMIQ розбирається в особливостях екотуризму, а також розповідає, які куточки України підходять для цього виду відпочинку.
До теми Мандрівка для всієї сім'ї: куди вирушити на вікенд разом з дітьми
Що таке екотуризм
Екологічний туризм – це відпочинок, який передбачає вивчення та збереження природного та культурного довкілля. Маршрути таких мандрівок пролягають через національні парки та заповідники, дикі ліси та степи, пустелі та гірські хребти, а туристи вивчають світ, взаємодіючи з ним.
Зелений туризм розвивається за трьома напрямами:
- активний відпочинок в умовах незайманої природи під час вікенду;
- тимчасове проживання в наметі на березі річки або озера та відмова від благ цивілізації;
- комфортний відпочинок в невеликому котеджі поза містом.
Головний принцип зеленого туризму – це турбота про природу. Людина при цьому намагається мінімізувати вплив на середовище, в якому вона перебуває.
Отож, в яких містах України можна випробувати цей спосіб відпочинку.
Полісся
На території Полісся розташовано безліч заповідних територій зі збереженою екосистемою, численними видами рідкісних представників флори та фауни. Туристи приїжджають сюди, щоб відвідати заповідники, поспостерігати за природою, частина із них вирушає у фототури. І це закономірно, враховуючи, що природа тут має чим дивувати.
Птахи на Світязі /Фото shpark, Сидорук Дмитро
Серед найцікавіших напрямків екотуризму на Поліссі виділяють
- Шацький національний природний парк. Цей дивовижний куточок Полісся поєднує соснові ліси, групи озер, болота та луки. На 48 977 гектарах унікальної природи кожен знайде розвагу для себе. Туристам пропонують походи, веломандри, сплави, спостереження за птахами, фотоподорожі та плавання. Крім того, на території функціонують кемпінги, де ви можете отаборитися.
- Міжрічинський регіональний ландшафтний парк. У південно-західній частині Чернігівської області, між Дніпром та Десною, розкинулася ще одна локація для екотуризму. На велетенській природоохоронній території, площа якої перевищує 100 тисяч гектарів, поєднані найрізноманітніші краєвиди – від тайгових мохових боліт і борів-чорничників, до квітучих лук та заплавних дібров. Блукаючи стежками, туристи можуть побачити рись, лося та сірого журавля.
- У Мезинському національному природному парку, звідки відкриваються неймовірні краєвиди на Десну, можна відпочити не лише на природі, але й в одному із двох гостьових будиночків. Також можна скористатися розробленими маршрутами і взяти туристичне спорядження напрокат.
Закарпаття
Завдяки відсутності промислових зон, Закарпаття зберегло первозданну природу. Свіже повітря, наповнене ароматом різнотрав’я, гірські річки та водоспади, неповторний колорит – це далеко не все, що чекає екотуристів під час відпочинку.
Водоспад Шипіт / Фото Unsplash
Туристам радять побачити:
- водоспад Шипіт на схилі Боржавської полонини, де з висоти 14 метрів спадають каскади води;
- озеро Синевир – найбільша водойма в Карпатах глибиною 24 метрів, розташована в Міжгірському районі;
- озеро Несамовите на Чорногірському хребті, що має льодовикове походження;
- село Шешори з каскадом водоспадів на річці Пістинька.
Полтавщина
Сільський туризм на Полтавщині допомагає познайомитися з традиціями та побачити незаймані куточки дикої природи. Тут можна відпочити на березі Ворскли, Хорола, Сули або річки Псел, а також відвідати гончарну столицю України – село Опішня.
Село Диканька / Фото travelersclub
- Село Диканька стало відомим завдяки гоголівському твору. Сьогодні тут облаштовано близько двох десятків садиб для екотуристів. Крім того, тут є краєзнавчий музей, в дев’яти залах якого представлені експонати, пов’язані з історією Полтавщини, а також кочубеївський парк з тінистими алеями, фруктовими садами та штучними ставками.
- У райцентрі Велика Багачка є кілька садиб сільського туризму. Тут екологічно чиста зона, поруч річка Псел та ліс, тобто можна влаштувати походи по гриби, ягоди та трав'яні збори.
Зверніть увагу Поїздка взимку: про які правила повинен пам'ятати кожен водій
Одеська область
В Одеській області розташоване мальовниче містечко Вилкове, яке ще називають "українською Венецією". Тут зустрічаються річка Дунай і Чорне море. Майже все містечко в каналах, а люди пересуваються човнами.
Вилкове, яке називають "українською Венецією" / Фото інстаграм navigator_ukraina_turoperator
На території області розміщені унікальні заповідники, які приваблюють туристів з інших областей України. Це Дунайський біосферний заповідник, Нижньодністровський національний природний парк, регіональний ландшафтний Тилігульський парк, ботанічний сад Одеського національного університету імені Мечнікова.
Херсонщина
Олешківські піски / Фото інстаграм stproduct
Херсонщина манить різномаїттям ландшафтів та розваг. Серед них варто відвідати:
- "Зелені хутори Таврії" – історико-розважальний комплекс, розташований на території площею 90 гектарів у недоторканій лісостеповій зоні між Херсоном і Голою Пристанню.
- Олешківські піски розташовані в 30 кілометрів на схід від Херсона. Тут можна влаштувати красиву фотосесію або пікнік, а також залишитися на ніч. У пустелі крім піску і барханів, є березові гаї та хвойні насадження.
- Херсонський Гранд каньйон можна побачити на березі Дніпро-Бузького лиману. Це прямовисні скелі, що йдуть в море. Якщо у вас буде час, обов’язково зупиніться тут в наметі з ночівлею, щоб зустріти захід і світанок.
- Безлюдний острів Джарилгач, який омивається Чорним морем – найкраща локація для "зеленого" туризму. По-перше, тут немає інфраструктури, тож вам вдасться відпочити наодинці з природою. По-друге, тут мінімум туристів, тож до острова Джа без остраху підпливають дельфіни. Погодьтеся, що звучить заманливо.
Який автомобіль обрати для подорожі
Різномаїття локацій для екотуризму вимагає багатофункціонального транспорту. Такого, як SKODA KAMIQ. Модель оснащена передовими технологіями Sport Chassis Control та поєднує переваги кросовера і позашляховика. Сідаючи за кермо такого автомобіля, ви будете впевнені, що стильно виглядатимете на міських трасах та з легкістю подолаєте гірське бездоріжжя.
SKODA-KAMIQ / Фото skoda-storyboard.com
Субкомпактний кросовер дбає про екологію не лише під час відпочинку, але й процесі їзди. Так, викиди CO2 становлять лише 127.00 грамів на кілометр. При цьому авто розганяється до ста кілометрів за годину від 8,3 секунди. Звісно, як і в інших моделях SKODA, безпека тут на вищому рівні: 9 подушок безпеки (Side Assist і Passenger Protection).
SKODA KAMIQ: що потрібно знати про авто
Вивчайте Україну на відповідному транспорті!