Travel24 розповість вам про підступність сирої погоди восени, яка призводить до аварійних ситуацій на дорозі.
Читайте також: ДТП за кордоном: що робити, якщо потрапив на авто в аварію
Контролюйте видимість
Якщо дощ не перетворюється у зливу, то він не обмежує огляд, але волога, яка з повітря осідає на склі автомобіля – так. Запотівання погіршує оглядовість, і щоб обмежити це явище, потрібно тримати килимки й сидіння сухими, скла зсередини чистими, а одне з вікон – відкритим.
Контролюйте видимість / amastercar.ru
Не забувайте про зміну погоди
Деякі водії, сидячи в теплому затишному салоні, не розуміють, що погодні умови за вікном машини змінилися і міняють їзду автомобілем не в кращу сторону. Вони продовжують їздити так само, як і при ясному сонці: швидко, з різкими маневрами, без запасу інтервалу і дистанції. В результаті, як тільки виникає позаштатна ситуація, яка потребує негайної реакції і дій кермом і педалями, автомобіль втрачає управління.
Зважайте на слизьку поверхню
Волога на дорозі при плюсовій температурі не робить рішучого впливу на керованість, але от якщо дощ інтенсивний, а швидкість машини перевищує 40-60 км/год, то недалеко і до аквапланування. Не перевищуйте розумної швидкості в сильний дощ. А в міських умовах, через мокрі дороги частіше трапляється інша неприємність: колеса ковзають на шарі опалого листя.
Зважайте на слизьку поверхню / gorodok-vlada.gov.ua
Стежте за пішоходами на дорозі
Пішоходи у дощ поспішають скоріше потрапити в будівлі або машини, менше дивляться по сторонах, а іноді й не мають можливості повноцінно це зробити. В результаті – несподівана поява людини прямо перед машиною. Тому в дощ водій, який побачив людину з наміром перейти дорогу, повинен розуміти ситуацію так, ніби людина машину не бачить.
Будьте пильні за кермом!