Travel24 розповість як закладений багажник може зіпсувати вашу подорож.

Читайте також: До уваги водіїв: чому восени трапляється багато ДТП

Найчастіше у подорож беруть з собою тонну речей, від кількості яких багажник вашого авто може бути просто шокований. Більшість водіїв взагалі не бачать у цьому проблеми. Вважають, що декілька зайвих кілограмів потребують лише додаткової кількості бензину. Але насправді – все серйозніше.

Насамперед гальма через зайву вагу зношуються набагато швидше, тому беріть у подорож лише те, що справді є необхідним.


Закладений багажник / avtomir.ua

Але існує небезпека, яка взагалі не стосується ходових параметрів авто, – кліматична система.

Її вентилятор заганяє повітря в салон. Але щоб свіже повітря потрапляло всередину машини, старе (тобто те яке було там раніше) повинно кудись подітися під натиском потоку, що йде з дефлекторів вентиляції.

Для його вивільнення в будь-якій машині так чи інакше передбачені спеціальні отвори. Найчастіше, вони розташовані саме в кормі. Їх можна впізнати за пластиковими ґратами в бічних панелях багажника. І якщо цю вентиляцію закрити речами, то коли ви ввімкнете кондиціонер, він почне гнати повітря в салон, звідки йому діватися нікуди.


Бокові вентиляції кліматичної системи у багажнику авто / ta4anu.com.ua

Ефективність кліматичної установки падає радикально: начебто і дме холодом (або теплом), а толку мало. У сиру погоду це просто небезпечно: можливе запотівання скла, що заважає водієві бачити те, що відбувається навколо.

Найкращим засобом від таких проблем є тільки одне – при серйозному завантаженні багажного відсіку слід залишати повітрю доступ до вентиляційних отворів. Тобто речі мають бути складені так, щоб решітки повітроводів не були перекриті навіть в разі, коли вантаж зсувається в сторону через дорожню тряску.

Беріть лише необхідне в подорож!