У мережі рідко з'являлися фото будівництва Буковелю, але все ж вдалося знайти архівні фото, на яких видно, як споруджувався головний український курорт, що сьогодні ставлять в один ряд з європейськими.

​Читайте також Локдаун в Буковелі: як туристи порушують карантин – ексклюзивні фото та відео

Історія курорту

У 2000 році дві приватні компанії уклали угоду про створення цілорічного рекреаційного комплексу. Стартові роботи по запуску першої канатної дороги на північному схилі гори Буковель були проведені в кінці 2001 року. Це був підіймач, який в довжину сягав 691 метр.

В той самий час розроблялися варіанти розміщення парно-крісельної канатної дороги на північно-західному схилі гори. Проєкт втілили у вересні – жовтні 2002-го у вигляді канатної дороги довжиною 1000 метрів.

Другий схил – трасу 2А та двокрісельний підіймач відкрили у 2003 році, а наступного року запрацювала траса 7А, на якій був розміщений бугельний підіймач. Тоді ж було розпочато підготовку до створення гірськолижної арени.

Вже 2012 року Буковель був визнаний гірськолижним курортом, який найшвидше розвивається у світі.

Як виглядав Буковель 20 років тому / Фото: Фейсбук Віталія Грушевського


Варто зазначити, Буковель – найбільший гірськолижний курорт України, частка якого належить державі. Розташований біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря. Зимовий сезон може тривати з листопада до квітня.