Журналісти "О, Море" записали думки мандрівниці Дарки Горової на конференції "Подорожуй Україною-2021", чому варто подорожувати рідною землею.
Вона подорожує з кінця 90-х років, бувала в Камбоджі, медитувала в Індії, об’їздила на мотоциклах Шрі-Ланку і народила сина на Балі.
Читайте також: Шацькі озера: дивовижний парк з 24 озер, які варто відвідати
Проте саме такий досвід мандрівок світом дав жінці розуміння про цінність України.
Саме там, за кордоном, я полюбила Україну. Постійно порівнюю її з різними країнами, це різні менталітети і різні можливості для подорожей. Впевнена, що Україна недооцінена, передусім самими українцями,
– сказала Дарка.
Дарка Горова \ Архів героїні
Зараз жінка працює над книгою репортажів про подорожі Україною. Вихід планує вже цього літа. У ній вона хоче довести, що Україна цікава для мандрівок і справді варта уваги.
5 причин подорожувати Україною
Відчуття дому
Тут зрозумілий менталітет, мова та поведінка людей.
"Це теж важливо, бо коли трапляється форс-мажор, а вони бувають постійно в подорожах, в Україні ти краще знаєш, куди йти, куди дзвонити, хто тобі може допомогти", – каже Дарка.
За кордоном важче знаходити вихід з ситуації. В Україні, наприклад, якщо запізнитесь на громадський транспорт, то все одно знайдете спосіб доїхати – автостоп чи автобус.
В Україні є відчуття дому \ Фото О, Море
Подорожі в Україні – це свобода
В Україні просто подорожувати, тому що не потрібні ні візи, ні ПЛР-тести, ні медичні страховки. Можна просто сісти в машину і поїхати, коли з’являються вільні вихідні.
За словами Дарки, обираючи Україну, отримуєте і свободу в плані житла та екскурсій. У високий сезон за кордоном житло переважно треба бронювати завчасно, так само і з різними екскурсіями.
Цікаво! Відпочинок на Мальдівах за ціною Єгипту: як це організувати
Душевність
Жінка запевняє, що спілкування з місцевими – це перевага подорожей в Україні.
З її досвіду, в Україні можна випадково зупинитися біля пасіки, розговоритись і отримати в подарунок на дорогу мед. Можна зупинитись, щоб запитати дорогу, і отримати пропозицію залишитися переночувати, ще й вечерю отримати.
Ця душевність – це дивовижна українська риса. Якщо ви мандруєте з туристичними групами, спробуйте довше поговорити з бабусями на ринку, з місцевими, з екскурсоводами. Це завжди феєрія, дуже дивовижні люди трапляються. За кордоном це теж можливо, але свій менталітет мені особливо подобається,
– сказала Дарка.
Новизна
Дарка не згідна з думкою, що Україна не розвивається. Якщо порівняти туризм у 2021 та 2000 році, то помітний велетенський стрибок у розвитку.
Україна багата на емоції \ Photo by Igor Karimov on Unsplash
Зараз є багато затишних сімейних садиб з хорошими умовами та ціною. Звичайно, в сезон там може бути дорого, але це стандартна ситуація для всіх курортів. Також з’явилося багато цікавих регіональних ресторанів.
Потенціал є практично в кожній області, просто багато було втрачено і зараз повільно починає відроджуватися.
Читайте також: Як чистять Ейфелеву вежу, Біг-Бен та інші визначні пам'ятки світу: фото, які вас здивують
Шанс для України
Мандрівниця радить дати Україні шанс, адже є багато причин повірити у власну країну. Потрібно частіше дякувати і писати хороші відгуки на сайтах чи в соцмережах. А також ділитися з друзями цікавими локаціями.
Найбільше мені подобається в Україні те, як все розвивається. Мені подобається, як горять очі в екскурсоводів, як вони хочуть, щоб нам сподобалось місце, в якому вони живуть. Як місцеві питають, звідки ми приїхали, і як причепурюють міста, села самі для себе, навіть не туристичні. Зараз стало красивіше і приємніше їздити рідною країною,
– розповіла мандрівниця.
Проте не варто у подорожах обмежуватися лише Україною.
Звичайно, їдьте і за кордон, там точно є на що подивитися, наша планета дивовижна,
– підсумувала Дарка.