Travel24 за підтримки SKODA KAMIQ пропонує добірку цікавих локацій на Одещині, які чудово підійдуть для сімейного відпочинку. Гайда досліджувати перлини морської області разом!

Актуально Мальовничі водойми України, про які мало хто знає, а дарма: літня добірка

Білгород-Дністровська фортеця

Білгород-Дністровська фортеця або фортеця Аккерман розташована на узбережжі Дністровського лиману. Вона є однією з найбільш збережених історичних споруд України, а ще - найбільшою фортецею країни. Довжина стін фортеці становить 2 кілометри, а стіни та башти височіють від 5 до 15 метрів над рівнем моря. Збереглося 26 веж з 34.

Головною частиною фортеці лишається її серце – цитадель. Тут раніше тримали в’язнів, зберігалися боєприпаси та влаштовувалися збори. Якщо ж поглянути у глиб віків, то можна уявити на місці фортеці старовинне грецьке місто Тіра, засноване в VI столітті до нашої ери. Воно було важливим торговельним центром усього Північно-Західного Причорномор’я.

Українська Венеція

Вилкове – невеличке місто на півдні Одеської області, більш відоме як українська Венеція. Воно розташоване у дельті Дунаю. Канали тут неширокі – до 2 метрів, місцеві їх називають єриками. Логічно, що найпопулярніший та найшвидший спосіб пересування – місцеві "гондоли" та моторні човни.

Заснували це містечко в першій половині XVIII століття. Для того, щоб побудувати тут будинок доводилось будувати штучні острівці з підручного матеріалу – вони викопували навколо майбутнього дому канал.

Садиба Курісів

Один з небагатьох замків на півдні України. Його побудували у непритаманному для цієї місцевості готично-мавританському стилі. Але від його величі лишилися самі руїни – у маєток влучила блискавка вже за радянських часів. Тому зсередини він вигорів вщент.

В парку, який оточував маєток, втратили частину елементів. Але вид садиби зараз все одно вартий уваги допитливих туристів у романтичному настрої.

Озеро Ялпуг

Озеро Ялпуг є 2 за величиною в Європі та найбільшим прісноводним в Україні. Довжина водойми – 39 кілометрів, ширина – 15 кілометрів, а максимальна глибина – понад 5 метрів. Воно бере свій початок з підземного озера, яке розташоване на території Молдови в селі Ялпуг.

З берегів озера відкриваються чарівні краєвиди та неймовірні пейзажі. Ходить легенда, що водойму охороняє дуб, який посадили на узбережжі багато століть тому.

Садиба людини-вовка

Офіційна назва цього об'єкта – Палац-садиба Дубецьких-Панкеєвих. Але більш відомий як "Вовче лігво", адже в цій садибі жив найвідоміший пацієнт Зігмунда Фрейда – Сергій Панкеєв, герой книги "З історії одного дитячого неврозу". Вона вважається класикою психоаналізу.

Панкеєв жив у маєтку до Революції 1917 року. За радянських часів тут функціонувала сільська рада, а згодом – колгосп. Після закінчення епохи радянщини, будівлю геть закинули, частково навіть розібрали на матеріали.

Маєток розташований у селі Василівка Одеської області, поблизу траси. Його побудували в 1854 році. Ймовірно, до її проєктування був дотичний італієць Франц Боффо – автор легендарних Потьомкінських сходів в Одесі. Але, на жаль, природа руйнує його надто швидко – аби насолодитися ним варто поспішити!

Чим дістатися?

Найкращим варіантом буде SKODA KAMIQ, бо це авто поєднує в собі переваги кросовера і позашляховика. Розгін до 100 кілометрів за годину двигун KAMIQ набирає від 8,3 секунди. Крім того, ця модель доволі економічна – середня витрата палива становить 4 літри на 100 кілометрів. Звісно, як і в будь-якій моделі SKODA, безпека тут на вищому рівні: 9 подушок безпеки (Side Assist і Passenger Protection).


SKODA-KAMIQ / Фото skoda-storyboard.com

Детальніше про авто SKODA KAMIQ дивіться у тест-драйві:

Приємної мандрівки!​