Про те, що хвороба поширилась навіть на найвищу вершину світу, виданню повідомив керівник австрійської експедиції Лукас Фуртенбах. Попри це, офіційні представники непальського альпінізму заперечують наявність будь-яких активних випадків COVID-19.

Увага В Індії на фоні COVID-19 поширюється чорний грибок: виявили майже 9 тисяч інфікованих

Напередодні Фуртенбах зупинив свою експедицію на Еверест через побоювання поширення вірусу. За його словами, його колега та 6 гідів-шерпів отримали позитивні результати тестів на COVID-19.

У нас в базовому таборі щонайменше 100 осіб з позитивним діагнозом на COVID-19. Справжні цифри можуть бути близькі до 150 або 200,
– заявив він.

Експедитор сказав, очевидно, що в базовому таборі Евересту було багато випадків, оскільки він бачив низку хворих людей, які "кашляли у своїх наметах".

Більшість людей все ще перебуває у таборі, сподіваючись на гарну погоду наступного тижня, щоб вони могли здійснити остаточний поштовх до вершини. Хочуть встигнути до завершення сезону сходження в кінці травня 2021 року.

Інші випадки

Інші альпіністські команди не повідомляли про зараження серед своїх членів або персоналу. Кілька альпіністів отримали позитивні результати тестування після того, як їх вивели з базового табору Евересту.

Коронавірус в Непалі

  • У Непалі 21 травня повідомили про 8 607 нових випадків зараження COVID-19.
  • Від початку пандемії в там захворіли понад 497 тисяч людей.
  • Померли від ускладнень інфекції – 6 024 людини.