Спочатку палац Джал-Махал був побудований на суші і спроєктований з використанням архітектурних та живописних зразків індійської культури. Однак, коли у місцевість прийшла посуха, будівлю затопили.

До теми Замок Коломарес: як лікар побудував найбільший у світі пам'ятник Христофору Колумбу

Як затопили палац

  • Палацовий комплекс в серці долини, оточеної невисокими мальовничими пагорбами Араваллі, був побудований як літня резиденція махараджі.
  • Але незабаром країну спіткало лихо – почалася посуха і голод.
  • Щоб допомогти своєму страждаючому народові, правитель вирішив побудувати греблю, яка перегородила долину. Саме тоді замок був частково покритий водою.
  • Раніше рясні дощові опади витікали з долини, залишаючи жителів без води, але завдяки дамбі утворилося озеро, з якого жителі долини брали воду для зрошення своїх полів.
  • Жителі були врятовані ціною палацу, частина якого опинилася під товщею штучного озера Ман Сагар.


Палац Джал-Махал в Індії / Фото Getty Images

Мальовнича краса палацу

Довгий час за будівництвом ніхто не доглядав. Озеро і будівля вкрилися товстим шаром мулу. Але не так давно була проведена реставрація. Тепер палац знову вражає своєю красою.


4 поверхи палацу Джал-Махал сховані під водою / Фото Getty Images

Відвідувачі можуть дістатися до палацу за допомогою човнів, спеціально розроблених, щоб відповідати зовнішньому вигляду будівлі. Однак оцінити всю цю красу можна лише з оглядового майданчика, оскільки туристів на територію Джал-Махала не пускають.

Палац Джал-Махал в Індії штучно затопили / Фото Getty Images

Від добре збережених картин, які заповнюють кожен зал, до сходів та красиво оформленої тераси на даху, палац Джал-Махал, безумовно, є одним з найбільш мальовничих індійських творінь.


Потрапити відвідувачам на територію палацу Джал-Махал неможливо / Фото Getty Images


Побачити красу Джал-Махалу можна лише з оглядових майданчиків / Фото Getty Images