Найкрасивіші веломаршрути Карпатами: локації для мандрівки

11 вересня 2020, 13:31
Читать новость на русском

Через COVID-19 українці все частіше обирають подорожі на свіжому повітрі. Хоча в Україні велоінфраструктура лише зародкова – майже немає спеціальних доріжок, а якісні прокати є тільки у великих містах, – та разом із тим наша країна дуже цікава для мандрівок саме на велосипедах.

Travel24 пропонує вашій увазі 5 найгарніших веломаршрутів Карпатами.

Cхоже: Веломаршрути України: куди і як поїхати?

У Карпатах є чимало напрямків для початківців і тих, хто катається на велосипеді не один сезон. Крім того, саме тут багато маршрутів промарковані, що значно полегшить вашу мандрівку та допоможе краще зорієнтуватися в горах. Найкраще їхати сюди влітку, оскільки з вересня тут починається дощовий сезон. Але загалом можна їхати з травня аж до кінця листопада.


Українські Карпати влітку / tamtour.com.ua

Примітка: до старту маршрутів можна дістатися автомобілем, потягами або електричками. У потязі велосипед перевозиться безкоштовно, він має бути захований у чохол та розміщений на третіх полицях у плацкарті або в багажному відсіку купе. У потягах приміського сполучення його можна перевозити без чохла, але треба купити додатково квиток на вантаж.

"Закарпатське адажіо"

Довжина: 150 кілометрів (2 дні)
Маршрут: Свалява – Довге – Іза – Мукачево – Хуст

Це один з найбільш чудових карпатських маршрутів для людей, що люблять спокійний відпочинок, неквапливу їзду або тих, хто перший раз їде в Карпати з велосипедами. На цьому напрямку немає довгих підйомів, натомість він проходить по долинах. Таким чином, ви уникнете сильного фізичного навантаження й насолодитеся сповна гірськими краєвидами. До маршруту входить відвідання Долини нарцисів площею 257 гектарів, ознайомлення зі знаменитим містом мінеральних джерел – Свалявою, далі проїзд через село Довге, де розташована цікава церква у стилі модерн та село Іза, відоме як центр українського лозоплетіння. Наступного дня переїзд до Мукачева. Стародавнє місто відоме своєю красивою архітектурою, міською ратушею, соборами й замком "Паланок". Якщо маєте бажання – заїдьте в Хуст й дослідіть дерев'яну архітектуру цього регіону, а також помилуйтеся горами.


Долина нарцисів / ukrinform.ua


Замок "Паланок" / tsikavyi-svit.com

Читайте також: Відпочинок у Карпатах: найцікавіші місця Закарпаття, які варто відвідати цього літа

"Морське око Карпат"

Довжина: 85 кілометрів (1 день)
Маршрут: Воловець – Міжгір'я – Синевирська Поляна – озеро Синевир – водоспад Шипіт

Цей маршрут веде до найбільшого гірського озера України – Синевир, яке ще називають морським оком Карпат. У вас є можливість побачити хороший "шматок" карпатського колориту – подолати два перевали, скупатися у водоспаді Шипіт, заїхати на пасовище Боржаву, а також побачити дуб віком 500 років, коли будете проїжджати селище Міжгір'я. Дорога до Синевиру дарує радість перебування в горах. Прогулюючись біля озера, обов'язково підніміться на гору Озерна, звідки відкривається вид на "Морське око". На зворотному шляху загляньте на мальовничий водоспад Шипіт. А якщо у вас є час, можете виділити ще один день на катання в Колочаву – село красивих пейзажів і цікавих музеїв.


Озеро Синевир / kolomiya.today


Водоспад Шипіт / zaxid.net

"Полонина Руна"

Довжина: 150 кілометрів (2 дні)
Маршрут: Ужгород – Невицький замок – полонина Руна – водоспад Воєводин

Полонина Руна – високогірне карпатське плато, яке з обох боків оточене річками Латориця та Уж. Ландшафти цих місцин – типові зразки альпійських луків. Тут є заказник "Соколові скелі", заповідник "Шипіт" і Тур'є-Полянський заказник. Головною принадою полонини Руна є водоспад Воєводин заввишки чотириповерхового будинку, який розташований у красивій ущелині однойменної ріки. Наступного дня відвідайте Ужгород з його синагогами й соборами. Цікавим об'єктом також є музей дерев'яної архітектури. Саме тут можна на власні очі побачити церкву, зібрану без єдиного цвяха, та житлові будинки лемків, бойків і гуцулів. Цікаво також дізнатися про руїни Невицького замку. Цей напрямок для більш досвідчених велосипедистів.


Водоспад Воєводин / ua.igotoworld.com


Невицький замок / zaxid.net

Цікаво: Топ-20 видатних замків України: неймовірна минувшина

"Президентський" Татарів

Довжина: 17 кілометрів (1 день)
Маршрут: село Татарів – водоспад Гук (Женецький)

Спокійний, нескладний напрямок, який підійде для новачків і тих, хто хоче гарно і корисно провести час. Хоча трішки вгору їхати доведеться. Маршрут бере свій початок від залізничної станції в Татарові. Далі рухаємось автотрасою в бік Яремче. Приблизно через 3 кілометри перед мостом через річку Прут буде вказівник на водоспад Гук з висотою перепаду води – 11 метрів. Тут починається плавний підйом аж до самого водоспаду. Дорога спочатку буде з гарним асфальтованим покриттям, а з часом перейде в ґрунтово-кам’яну. На шляху зустрінуться маєтки українських можновладців, зокрема, і дача Ющенка. Мабуть, тому, цей маршрут і має таку назву.


Водоспад Гук (Женецький) / world-for-travel.com

"Печерні міста"

Довжина: 120 кілометрів (2 дні)
Маршрут: Сколе – скелі Довбуша – Тустань

Це напрямок для новачків, однак і ті, хто вже об'їздив Карпати на двох колесах уздовж і впоперек, дізнаються багато нового. Спочатку ви прибуваєте до міста Сколе, здійснюєте велоекскурсію до печерного храму XIII-XVI століття. Це своєрідний Крим, тільки в мініатюрі, схований від людського ока, де можна залишитися наодинці із самим собою й тишею. Далі – скелі Довбуша, неймовірно красива пам'ятка природи, місце, вже давно обмиловане затятими скелелазами. Потім знайомство зі староруським оборонним комплексом – містом-фортецею Тустань.


Скелі Довбуша / @veselui_aero


Тустань – фортеця на скелях / karpaty.info

А також можете подорожувати цими маршрутами на авто, які зможуть транспортувати ваш велосипед. Але перед поїздкою зверніть увагу на вибір моделі, яка підійде для мандрівки в гори.

Насамперед вона повинна бути:

Місткою та економною

Для великої родини, яка бере з собою в подорож необхідні речі і не зовсім, ідеальним варіантом буде SKODA KODIAQ, у якій з легкістю може вміститися 4-6 осіб. Перевагами цієї моделі є низька маса, великий простір і висока ефективність разом із паливною економічністю (від 5,10 літрів на 100 кілометрів). А повний привід авто забезпечує значне збільшення тяги, стабільності та безпеки водіння – навіть на бездоріжжі. Об’єм багажного відділення досягає 720 літрів (2065 літрів при складених сидіннях), тому ви й ваші діти можуть брати все, що завгодно. SKODA KODIAQ зручно пересуватися не лише по місту, а й ґрунтових дорогах і гравійному покриттю.

Запишись на тест-драйв


Заднє кріплення для велосипеда на SKODA KODIAQ / skoda-auto.uа

Детальніше про авто SKODA KODIAQ дивіться у тест-драйві:

Компактною та зручною

Якщо ви подорожуєте невеликою компанією і вирушаєте в місця, де важко проїхати, тоді ваш вибір SKODA KAROQ. А ще ця модель не "вдарить" по вашому бюджету, середня витрата палива від 4,50 літрів на 100 кілометрів. Особливою рисою є OFF ROAD – це режим водіння, який перемикає всі допоміжні асистенти на позашляховий режим і вмикає повний привід. У багажник ви зможете компактно скласти речі кожного з пасажирів, адже багажне відділення цього автомобіля вважається кращим у своєму класі (521 літр і 1630 зі складеними сидіннями).

Верхнє кріплення для велосипеда на SKODA KAROQ / skoda-auto.ua

Читайте також: Як планувати далеку подорож на авто: поради мандрівникам

Інноваційною та безпечною

Якщо ви прихильник міста та обираєте авто на різні випадки життя, то зосередьтеся на SKODA KAMIQ, який поєднує в собі переваги практичного кросовера і позашляховика, який витримає дороги в горах. Витрати палива цього кросовера від 4 літрів на 100 кілометрів. Як і в будь-якій моделі SKODA, безпека тут на вищому рівні: 9 подушок безпеки (Side Assist і Passenger Protection). Також ця модель може бути оснащена передовими технологіями, наприклад Sport Chassis Control – режим спортивного водіння.

Заднє кріплення для велосипеда на SKODA KAMIQ / skoda-auto.ua

Подорожуйте з комфортом!