"Статуя Свободи", "падаючий" Оперний театр: міфи про Львів, у які досі вірять туристи

17 листопада 2020, 18:56
Читать новость на русском

Чимало міфів існує про культурну столицю України, але не у кожен з них треба вірити. Львівський історик і екскурсовод Тарас Гакавчин розвінчує найпопулярніші туристичні міфи про Львів.

У що досі вірять туристи, – читайте у матеріалі Travel24.

Читайте також: Винотур півднем України: куди варто поїхати на екскурсію та дегустацію напою

"Падаючий" Оперний театр

З ним пов'язана маса легенд. Одна з них стосується постаті Зигмунда Ґорґолевського, головного архітектора театру. Він начебто повісився, коли побачив, що будівлю підмило, затопило підвали, і через це вона мала провалитися в Полтву. Насправді ж архітектор помер своєю смертю.

Також не менш популярний міф, що Оперний театр просідає і хилиться. Але якщо подивитися на рівень вулиць, то та, що знаходиться праворуч від театру, – вища, а яка ліворуч – нижча. Тому візуально будівля виглядає похиленою.


Нібито похилий Оперний театр / afisha.lviv.ua

Львівська "статуя Свободи"

Існує легенда, що на будинку музею етнографії розташована єдина у світі сидяча статуя Свободи. Це повна вигадка. Насправді жінка в короні з променями та смолоскипом у руках – частина скульптурної композиції "Ощадність". Біля неї сидять два кам'яні чоловіки, які символізують успіх у сільському господарстві та промисловості.


Львівська "Статуя Свободи" / tvoemisto.tv

Львів – польське місто

Це поширений стереотип, який не є правдою – це лише судження екскурсоводів. Вони починають розповідати, що місто засноване раніше, ніж Данилом Галицьким, а першими мешканцями Львова були німці та українці. Після пожежі 1527 року німецький Львів згорає, а на його місці виростає ренесансна забудова. До неї приклалися італійці як архітектори, котрим заплатили німці з наказу польської влади, а робітниками були українці з навколишніх сіл.

Поляки приїжджають зі своїми екскурсоводами не більше ніж на день. Вони відвідують різні знамениті місця, та висловлюють думки про те, що як їхня влада могла допустити, що якісь українці взяли Львів та стверджують, що його треба повернути.


Львів – польське місто / lviv.vgorode.ua

Львів'янин відкрив Європі каву

Юрій Кульчицький, який жив у цьому регіоні і згодом брав участь в обороні Відня від турків, де йому навіть пам'ятник встановлено. Після перемоги, Кульчицький в якості трофею попросив у віденської влади понад 70 мішків з кавою, яку тоді вважали кормом для верблюдів. Він знав, як турки запарюють каву, але намагався її вдосконалити: молов, додавав молоко, шукав, з чим вона краще смакує. Він був одним з інноваторів, завдяки яким з'явилося поняття віденської кав'ярні. Але це неправда, що власне львів'янин відкрив Європі каву. Про неї знали набагато раніше. У Лондоні, наприклад, вже існували кавові клуби.


Львівська копальня кави / lvivtravel.com.ua

Цікаво: Листопад в Україні: 5 ідеальних маршрутів вихідного дня зі Львова

"Заборонена" російська мова

Міф про бандерівців у Львові потроху відмирає. Однак все ще побутує думка, що у Львові не можна розмовляти російською. Хоча насправді у Львові високий відсоток російськомовних мешканців. Згідно з різними соціологічних досліджень 20 – 30% львів’ян говорять російською на побутовому рівні.

Львів і без легенд цікавить туристів, та вони підсилюють їх інтерес!