Відтак з 26 червня мешканцям не потрібно буде носити маски чи дотримуватися соціальної дистанції. Країна першою в Європі оголосила про це.

Читайте також Бенкети та весілля після місяців відчаю: Індія оголосила про послаблення карантину

В Ісландії скасовують всі COVID-обмеження

В Міністерстві охорони здоров'я Ісландії відзначили, що 87% дорослого населення вже отримали першу дозу вакцини проти коронавірусу. Натомість 60% – повністю щепилися.

Відтак у країні було вироблено колективний імунітет. Саме тому влада прийняла рішення повністю скасувати всі внутрішньокарантинні обмеження.

У країні скасовується:

  • обов'язкове перебування в громадських місцях у масках;
  • дотримання соціального дистанціювання;
  • обмеження на проведення різних заходів.

"Ми повертаємося до життя в суспільстві, в якому почуваємося комфортно. Ми прагнули цього відтоді, як офіційно були введені перші карантинні заходи – 16 травня 2020 року", – мовиться в офіційному повідомленні.

Змінюються правила перевірки на кордоні

В уряді також повідомили, що з 1 липня змінюються правила перевірки на коронавірус тих, хто перетинає кордон. Обов'язкове ПЛР-тестування скасовується для туристів, які нададуть довідку про вакцинацію.

Правило розповсюджується лише на вакцини, які схвалені Європейським агентством з оцінки лікарських засобів чи ВООЗ. Також при в'їзді в Ісландію не будуть тестувати на COVID-19 дітей, народжених після 2005 року.