До слова, всередині цих країн вже функціонують так звані "зелені паспорти", які люди отримують після вакцинації. Вони можуть бути у вигляді додатку на смартфоні, ID-карти, посвідчення або електронного документа, завантаженого на спеціальний сайт.

Читайте також У МЗС допускають, що влітку країни можуть послабити обмеження для подорожей за кордон: деталі

Нова угода про взаємне визнання сертифікатів про щеплення була підписана під час візиту прем'єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса до Єрусалиму. Тоді ж ізраїльський прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху зазначив, що це дозволить туристам подорожувати "без будь-яких обмежень, без самоізоляції".

Я очікую, що те, що ми будемо робити з Ізраїлем, буде пробним запуском того, що ми зможемо зробити з іншими країнами, – сказав Міцотакіс.

Також прем'єр-міністр Греції сподівається, що до квітня їм вдасться придушити епідемію, й швидко рухатися за планом вакцинації.

У неділю грецька влада продовжила обмеження на всі міжнародні поїздки. Приїжджі повинні показати негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до польоту, і пройти семиденний карантин. На цей час всі міжнародні рейси до Ізраїлю заборонені.

Нагадаємо, раніше віцепрем'єрка України з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Державна авіаційна служба затвердила перелік країн, куди українці зможуть полетіти влітку.