Обов'язкове носіння масок скасують тоді, коли 75% населення буде вакциновано. Про це повідомив глава Міністерства охорони здоров'я Чехії Адам Войтех.

Читайте також Популярний тропічний острів планує відкритися для іноземних туристів

Припускаючи вищий рівень імунізації, ми можемо скасувати масковий режим. Це те, про що ми говоримо сьогодні,
– зауважив Войтех.

Нині лише 54% громадян Чехії отримали щеплення від коронавірусу. Це ставить рівень вакцинації в країні нижче середнього показника по ЄС.

Однак уряд Чехії не зупиняється, й вже обмірковує нову кампанію, щоб мотивувати більшу кількість людей отримати вакцину.

Йдеться про те, щоб переконати, постійно наголошуючи, що без достатньої імунізації ми знову можемо мати перевантажені лікарні,
– підкреслив глава МОЗ Чехії.

Він додав, що наразі питання про обов'язкову вакцинацію не обговорюється.

Крім того, влада країни створила пункти вакцинації у комерційних центрах, де люди можуть отримати щеплення без попередньої реєстрації. Вони працюватимуть щонайменше до жовтня.

Умови в'їзду до Чехії

До Чехії можуть потрапити лише щеплені туристи. Мовиться про одну з вакцин, які ухвалили в ЄС:

  • Vaxzevria (AstraZeneca);
  • Spikevax (Moderna);
  • Comirnaty (Pfizer/BioNTech);
  • Janssen;
  • Covishield.

Після вакцинації має пройти не менше 14 днів. Турист на кордоні має надати документ англійською мовою із зазначенням персональних даних про особу, типу вакцини, ідентифікаційними даними установи, що видала сертифікат, а також QR-код.

Крім того, необхідно мати медичне страхування на термін поїздки та заздалегідь оформити електронний формуляр на сайті https://plf.uzis.cz/. Відповідь прийде на e-mail, її теж варто мати на телефоні або ж у видрукованому виді. Документ можуть запросити під час прикордонного контролю або при реєстрації за місцем проживання.