Але родовище природного газу горить вже понад 50 років. За цей час тут утворилася вогняна западина, яку називають кратером Дарваза.

До теми В Єгипті можна побачити не тільки піраміди: як виглядає наймальовничіша оаза в пустелі

Надсекретна таємниця СРСР серед пустелі

Туркменські спеціалісти заявляють, що кратер утворився ще у 1960-их роках, але його виникнення замовчували до 1980-их років. За радянської влади газ і нафта були високо цінованими товарами в Туркменістані. Ймовірно, тому усі документи про створення кратеру не розробили або дуже якісно засекретили.

Є лише інформація, що у Каракумській пустелі радянські геологи бурили нафту в 1971 році. Коли вони натрапили на родовище газу, то утворились 3 великі западини. Щоб запобігти витоку метану в атмосферу, подейкують, що геологи запалили родовище, думаючи, що воно згорить за лічені тижні. Кратер Дарваза має 69 метрів ширини та 30 метрів глибини, і він досі охоплений вогнем.

Як виглядає кратер: відео

З початку 2010-их кратер почали активно відвідувати туристи. Щороку сюди приїжджає близько 6 тисяч мандрівників, щоб побачити на власні очі, як палаючий Колізей вночі освітлює небо серед неосяжної Каракумської пустелі.