Водночас більшість країн готові приймати українських громадян. Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі одного із українських телеканалів.

Актуально Куди українські туристи можуть вирушити у подорож: перелік відкритих країн

Так, за словами Дмитра Кулеби, 12 країн-членів Європейського Союзу взагалі не змінювали правил в'їзду для українців після виключення України із "зеленого списку".

Я обіцяв ще до того, як нас виключили із "зеленого списку", що українські дипломати будуть робити все, аби зберегти можливість подорожувати. З 27 країн ЄС 15 змінили правила, але зберегли умови для подорожей вакцинованих українців. Решта – 12 країн ЄС взагалі не змінили жодних правил,
– заявив Кулеба.

Тобто, умови в'їзду залишилися такими ж, як були до виключення України із "зеленого списку" ЄС.

Він також додав, що МЗС й надалі просить країни або залишити все так, як є, або, якщо вони змінюватимуть правила, щоб можливість подорожей зберігалася.

Найімовірніше, йдеться про наступні країни:

 1. Болгарія;
 2. Фінляндія;
 3. Німеччина;
 4. Угорщина;
 5. Італія;
 6. Литва;
 7. Люксембург;
 8. Мальта;
 9. Польща;
 10. Португалія;
 11. Румунія;
 12. Словенія.

Крім того, очільник МЗС підкреслив, що українські сертифікати про вакцинацію визнають в усіх країнах ЄС. Кулеба повідомив, що наразі вони ведуть перемовини про визнання сертифікатів з сімома країнами поза межами Європи.

ЄС виключив Україну із зеленого списку

 • 9 листопада Україну офіційно виключили із "зеленого списку" країн – тепер буде важче потрапити у країни ЄС.
 • Кожні 14 днів цей перелік переглядають, аналізуючи ситуацію із захворюваністю на COVID. Якщо вона позитивна, то ЄС рекомендує відкрити кордони для мандрівників з "зелених країн", якщо ж негативна – заборонити в'їзд.
 • Однак це лише рекомендації. Тому кожна країна самостійно вирішує, чи посилювати обмеження.