Достойну конкуренцію їм складають термальні курорти, де, крім розслаблення, можна ще й оздоровитися. Travel24 пропонує добірку локацій, куди поїхати цієї зими.
Читайте також Як провести різдвяні свята не нудно: активні розваги для всієї родини
Найпопулярніші термальні курорти України
Косино
Безперечно, розпочати добірку слід з цього оздоровчо-рекреаційного комплексу просто неба, адже його вважають найпопулярнішим на Закарпатті. Тут є все як для тихого сімейного відпочинку, так і для веселого проведення часу в галасливій компанії.
На території комплексу в Косино розташовані 3 термальних басейни для дорослих і один для малечі. Здебільшого температура води досягає +40 – 45°C. Оскільки кожен з басейнів насичений різними елементами, рекомендують приймати ванни не більше 20 хвилин.
Один із басейнів комплексу "Термальні води Косино" / Фото з інстаграму @kosino_termal
Родзинка курорту – найбільший у світі термальний басейн "Золотий кран здоров'я" з фонтанами-джакузі, що у висоту сягає 16 метрів. Крім того, в Косино розкинулося декілька видів саун, зокрема, королівська, масажні кабінети та кімнати відпочинку, тому повноцінний релакс гарантовано!
Берегово
Це селище на Закарпатті відоме своїми термальними джерелами, аналогічними за хімічним складом до курортів Угорщини, Нової Зеландії та Ісландії.
Водні процедури проводяться у двох місцях – на спортивній базі "Закарпаття" та в оздоровчому комплексі "Жайворонок". Термальні басейни останнього знані у всій Україні. Їхній секрет – вода, яка не піддається жодній обробці та надходить прямо зі свердловин, глибиною 1 200 метрів.
Комплекс володіє двома термальними джерелами – просто неба і в будівлі. Температура води в них коливається від +25 до +45 градусів Цельсію.
Критий басейн комплексу "Жайворонок" / Фото Zhayvoronok.net
Також на туристів тут чекають джакузі з термальною водою, сауни і лазні, соляна кімната, реабілітаційний та масажний кабінети.
Цікаво 5 гірськолижних курортів України, які сподобаються новачкам та профі
"Деренівська купіль" в Нижньому Солотвино
Гадаєте, цілющі води мають властивість повернути лише здоров'я? Якщо вірити легенді про води Солотвино, то, прийнявши ванну тут, можна ще й омолодитися.
Така можливість у вас є в санаторії "Деренівська купіль". На території розкинувся термальний SPA-комплекс "Срібні Терми", де розташований напіввідкритий басейн із термальною лікувальною водою "Закарпатська 2", що багата на бор та кремній. Її видобувають з глибини 640 метрів та охолоджують із +45°C до +34°C.
Напіввідкритий термальний басейн у SPA-комплексі "Срібні Терми" / Фото з інстаграму @derenivskakupil
Якщо ж термального басейну виявиться замало, то не засмучуйтесь – на території комплексу функціонує римська парна, фінська сауна, руська лазня, крижаний фонтан та завод мінеральних вод "Деренівська купіль", де можна насититися цілющими властивостями мінеральної питної води.
Велятино
У цій місцевості розташований ще один популярний курорт Закарпаття – "Теплі води". Тут вода хлоридно-натрієва і борово-бромна з підвищеним вмістом йоду. Як і в Косино, процедури рекомендують проводити не більше 20 хвилин на день.
Відпочинок у Велятино / Фото tepli-vody.com.ua
На території комплексу розташовані 7 лікувальних ванн, а на вулиці – три басейни з термальною водою. Температура води не перевищує +40°C, і видобувається зі свердловини, глибиною близько 1 000 метрів.
Басейни в "Теплі води" / Фото tepli-vody.com.ua
Також туристам пропонують безліч інших процедур, зокрема, бані й сауни, соляну кімнату та масажний кабінет. А особливо популярні тут лікувальні грязі.
Чани в Лумшорах
Хоча Лумшори не є курортом, але оминути локацію неможливо: мідні чани з мінеральною водою дедалі більше користуються популярністю. Їхньою особливістю є те, що оздоровча процедура проводиться просто неба незалежно від пори року.
Чани в Лумшорах / Фото з інстаграму @mytravel.ua
18 різних чанів переважно розташовані біля річки, тому задля повної палітри та глибини вражень можна, та навіть потрібно викупатися в холодній водоймі.
Вдалого відпочинку і міцного здоров'я!