Мармурове море в Туреччині вкрилося коричневою піною, яка загрожує екосистемі: фото
Джерело:
AljazeeraМармурове море поблизу узбережжя Стамбула практично повністю вкрилося товстим шаром слизу водоростей. Крім того, воно загрожує наблизитися до Чорного моря.
Таке явище ще називають "морськими соплями". Зараз експерти фіксують масову загибель риби і не виключають того, що це призведе до можливого спалаху захворювань, наприклад, холери.
Читайте також Мальовничі каньйони України, на яких повинен побувати кожен турист
Причина
За словами експертів з охорони навколишнього середовища, слизова речовина є результатом перевиробництва фітопланктону, спричиненого зміною клімату та скиданням побутових та промислових відходів.
Мармурове море в Туреччині вкрилося коричневою піною / Фото: Associated Press
Сильно індустріалізоване море має особливу екосистему, оскільки перебуває в середині країни, проте необроблені відходи та сільськогосподарський стік виливаються прямо, викликаючи високий рівень азоту та фосфору.
Через цей слиз страждає рибальство й екосистема. Дайвери фіксують масову загибель риби і кажуть, що устриці, корали, морські зірки та губки повністю вкриваються згустками органічної речовини, часто зі смертельним наслідком. Тоді як потворна коричнева піна "викашлюється" на поверхню, як мокрота з хворих легень.
Вигляд "морських сопель" зблизька / Фото: Al Jazeera
Розв'язання проблеми
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган пообіцяв врятувати море від проблеми морського слизу. Він звинуватив місцеву владу в поганому очищенні стічних вод з міст, зокрема зі Стамбула.
Поблизу Стамбула море вкрилося слизом / Фото: AFP
Своєю чергою, Міністр охорони навколишнього природного середовища Мурат Курум запевнив, що впродовж наступних трьох років забруднення буде зменшено, стічні води очищуватимуться ефективніше, а територія отримає статус захищеної.
Мустанфа Сарі, декан факультету морського права університету Бандирма Онєді Ейлюль, заявив, що попереджав про неминучий спалах слизу більш як рік тому, але ніхто не взяв цього до уваги.
Діти купаються у морі серед слизу / Фото: Associated Press
На думку тих, хто живе і працює навколо моря, проблема не нова, і вона здебільшого не повідомляється і не лікується з 2007-го. Хоча ця хвиля – поки найгірша зі всіх, що були.