Небанальна місцина на Закарпатті: найбільша в Україні ферма з рідкісними тваринами

9 червня 2021, 08:49
Читать новость на русском

На Закарпатті чимало цікавих місцин, що є туристичними магнітами. Однак не варто забувати, що є ще й небанальні локації, які зроблять вашу подорож особливою.

Саме такою поділилися українські блогери та ведучі реаліті "У кого більше?", що показував Новий канал, Макс Узол та Оля Манько. Тревел-подружжя продовжує досліджувати Україну та ділитися непопсовими туристичними маршрутами. Після подорожі на Закарпаття вони радять місце, де і цікаво, і мімімішно, і навіть смачно!

Читайте також 5 природних чудес України, які треба побачити на власні очі хоча б раз у житті

Під містом Виноградів є унікальне місце – ферма "Карпатський буйвіл", де живуть чистокровні карпатські буйволи. Особливість у тому, що в Україні їх залишилося не більше 300 особин, – розповідає Макс.

Він додає, що ця ферма – найбільша в Україні за кількістю голів. Все розпочиналося з трьох особин, потім буйволів стало десять, а наразі їх тут живе аж 70. Головна місія ферми – зберегти й відновити популяцію тварин.


Ферма з висоти пташиного польоту / Фото: пресслужба Нового каналу

Карпатський буйвіл – це підвид індійського одомашненого болотяного буйвола. Коли тварини потрапили в Карпати, в них почала рости густіша шерсть, товстішати шкіра, аби вони могли вижити у холодних умовах.


Карпатські буйволи / Фото: пресслужба Нового каналу

Зараз буйволи не зареєстровані як окремий вид і не занесені до Червоної книги, тому що вважаються сільськогосподарською твариною. Вони хоч і гігантські, але добрі до людей, – зауважив блогер.

За його словами, вони ще й дуже розумні. Їх інтелект прирівнюють до інтелекту собак. Якби не розміри, буйвіл міг би стати конкурентом другу людини.


Макс Узол і Оля Манько побували на буйволиній фермі / Фото: пресслужба Нового каналу

На буйволиній фермі проводять екскурсії для туристів (30 гривень з людини) і дегустацію продукції зі свіженького буйволиного молока (70 гривень з людини).

Тут ви зможете скуштувати й придбати додому: молоко, масло, моцарелу, рікоту, качоту, будз, адигейський сир та інші продукти.


Дегустаційний набір ферми / Фото: пресслужба Нового каналу

Повний випуск блогу з Закарпаття дивіться на їхньому YouTube-каналі: