За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, країна зараз майже перейшла пік показників. Так, за певних вимог, гірськолижні курорти працюватимуть впродовж новорічних свят.

Читайте також ЄС планує скоротити термін дії COVID-сертифікатів: що зміниться для туристів

Як працюватимуть гірськолижні курорти

Згідно з постановою №1236, яка регулює карантинні обмеження, в "червоній" зоні забороняється робота підіймачів. Однак ця заборона не застосовується до вакцинованих туристів.

Оскільки забезпечити контроль за сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестами на підіймачах складно, курорти знайшли інших шлях дотримання протиепідемічних вимог.

Вони пропонують верифікацію на пункті в'їзду, зокрема на вході в готель або в пункті прокату спортивного спорядження.

Турист буде верифікуватися, показувати свої COVID-документи, після чого йому на спортивний одяг наклеять спеціальну наліпку – індивідуальний номер, за яким людину ідентифікуватимуть у випадку спеціальної перевірки,
– заявив Кузін.

Він також додав, що буде створена спеціальна база цих номерів.

Крім того, наразі опрацьовується механізм для уникнення черг. Він має бути зручним не лише для туристів, а й для тих, хто перевіряє, зокрема для Нацполу.

За його словами, пропрацьовуються й інші пропозиції, але зараз йдеться про те, щоб зимові курорти були безпечними й, щоб для вакцинованих не було жодних перешкод.

Курорти також мають запровадити максимально лояльні й адекватні умови для відпочивальників. Кожному хочеться, щоб це був відпочинок, а не чергова зустріч з хворобою,
– підкреслив головний санітарний лікар України.

Тому у МОЗ сподіваються, що курорти застосовуватимуть якісь інструменти впливу на тих, хто не хоче надавати сертифікати.

COVID-19 в Україні: останні дані