Гайд батьківщиною Тараса Григоровича: що подивитися на Черкащині

18 серпня 2021, 17:05
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Черкащина розташована в самому центрі України. Вона є мальовничою областю з чималим списком історичних та природних локацій, які вартують уваги, але однак, лишається невідомою.

Travel24 за підтримки SKODA KAROQ пропонує добірку місцин на батьківщині Тараса Шевченка. Вона не тільки про музеї та історію, але й про неймовірні краєвиди!

Актуально Мальовничі водойми України, про які мало хто знає, а дарма: літня добірка

Канів

Духовна столиця України, відоме Чернечою горою, яка стала останнім прихистком відомого українського поета Тараса Шевченка. Дорога до гори пролягає вздовж Дніпра. Тут встановили понад 20 скульптур – їх створили за мотивами творів відомого митця. На вершині Тарасової гори з оглядового майданчика тобі відкриється неймовірна панорама.

Неподалік також є музейний комплекс Тараса Шевченка. Тут розташований найвідоміший і найбільший пам'ятник Кобзареві, та унікальний музей, присвячений життєвому і творчому шляхах художника.

Озеро Бучак

Це озеро утворилось на місці нижнього котловану недобудованої Канівської ГАЕС. Після аварії у Чорнобилі будівництво припинили, а згодом – заморозили. Ритвину наповнили води Дніпра та підземні джерела, тому вода тут дуже чиста та прозора. Місцеві ще називають його "Блакитним". 

Археологи стверджують, що неподалік селища Бучак були стоянки первісних людей. В околицях знайшли багато предметів трипільської доби.

Буцький каньйон

Цю місцину ще називають українськими фіордами. Каньйон розкинувся на мальовничому березі річки Гірський Тікич. Її скелясті береги полюбляють альпіністи. Тут розроблено низку цікавих маршрутів як для новачків, так і для професіоналів.

Річка прорізала собі русло в гранітних відкладеннях, вік яких близько 2 мільярдів років. Каньйон вузький (місцями 20 – 40 метрів), але глибокий, звивистий і довгий. Його протяжність складає близько 1 кілометру. Трохи вище за течією є водоспад Вир. Він теж виник через будівництво промислового об'єкта. Неподалік збереглися руїни водяного млина XIX століття і гідроелектростанції 1929 року.

Холодний яр

Є легенда, що яр-велетень з'явився 2 мільйони років тому, коли наша планета зіткнулася з гігантським метеоритом. За іншою теорією, яр був частиною русла Дніпра. Загальна площа цього природного об'єкта сягає 250 кілометрів. На схилах — реліктовий ліс, в якому є рослини-ендеміки, що росли ще в дольодовиковий період.


Панорама холодного яру / Фото "Чесно"

Садиба Даховських

Цю садибу просто неможливо оминути, якщо вже ви приїхали на Черкащину! Чудовий неоготичний палац у стилі англійських середньовічних замків височіє на території ландшафтного парку. Його заклали поміщики Даховські у XVIII – XIX столітті.

Центральним елементом композиції є квадратна башта в оточенні круглих і багатокутних зубчастих веж. В середині зберігся інтер'єр. Після революції в садибі розмістився санаторій, потім який перейшов до військових. Зараз комплекс орендує приватне підприємство.

Бонус: резиденція Хмельницького

Вітаємо в Чигирині! Тут у 2009 році завершили будівництво історико-архітектурного комплексу. В середині XVII століття тут розташовувалася гетьманська столиця. Нині – збудовані копії споруд укріпленої резиденції Хмельницького.

Комплекс складається з оборонних стін, в’їзних воріт з вежею, гетьманського будинку, військової канцелярії, куреня козацької охорони і господарських будівель. Біля резиденції відбудували оборонний храм Св. Петра і Павла.

Чим дістатися?

Ідеальним варіантом буде SKODA KAROQ, оскільки її головним завданням є безпечно, комфортно, швидко і якмога дешевше доїхати місця призначення, навіть по бездоріжжю. У авто є великий багажник, кращий у своєму класі  (521 літр і 1630 зі складеними сидіннями). Крім того, ця модель дозволить зекономити бюджет, бо середня витрата палива від 4,50 літрів на 100 кілометрів.

Запишись на тест-драйв


SKODA KAROQ / Фото skoda-auto.ua

Детальніше про авто SKODA KAROQ дивіться у тест-драйві:

Цікавих пригод та мальовничих краєвидів!