Веломаршрути України: куди і як поїхати?
Через коронавірус українці відпочивають на рідних землях, а не в далеких краях. Оскільки варто уникати закритого простору, зокрема, поїздів і автобусів, багато хто звернув увагу на недорогу, а головне, здорову альтернативу – велотуризм, який у 2020 став справжнім мейнстримом.
Travel24 підібрав для Вас нові найцікавіші маршрути для двоколісних залізних коней. Якщо Ви маєте хоча би мінімальний рівень фізичної підготовки, то обирайте напрямок та вирушайте!
Дивіться також: Куди поїхати на вихідні в Україні: підбірка найцікавіших місць
Карпати
Найкращі місця для катання в Україні – Карпати. Там можна кататися де завгодно, як по горах, так і по асфальту. Найкращий час поїздки в Карпати – період з травня до вересня. З вересня починається дощовий сезон, тобто їхати складніше, але завершують сезон у листопаді. У цю пору в Карпатах дуже красиво, при цьому ще не так холодно, як взимку.
Українські Карпати восени / Haidamac.com
Варіанти маршруту Карпатами:
1. Івано-Франківськ – Ворохта – Заросляк (підйом на Говерлу) – село Говерла – Синевирська полянка – Воловець
Тривалість: 6-7 днів
Ваша подорож розпочинається з Івано-Франківська, туди треба доїхати потягом. Великий набір висоти – ось особливість маршруту, тому таку дистанцію можна долати і тиждень. Усередині маршруту можна за бажанням зробити підйом на найвищу гору України – Говерлу.
Гора Говерла / Verkhovyna.life
Панорама озера Несамовите / Wikipedia
Читайте також: Відпочинок у Карпатах: найцікавіші місця Закарпаття, які варто відвідати цього літа
2. Воловець – Синевирська поляна (о.Синевир) – водоспад Шипіт – Воловець
Довжина: 130 кілометрівТривалість: два дні
Цей маршрут розрахований туди-назад. Потягом приїжджаєте до Воловця, звідти вирушаєте на Синевирську полянку, де розташоване саме озеро.
Озеро Синевир / Kiszo.net
Там ночуєте, а дорогою назад заїжджаєте на водоспад Шипіт. В один кінець цей маршрут складає близько 60 кілометрів, його можна подолати і за один день, але оптимальний варіант – з ночівлею і поверненням до відправлення потяга.
Водоспад Шипіт / Zaxid.net
Шацькі озера
Це рівнинна територія, яка не передбачає великої кількості бездоріжжя, тому цілком вистачить турингового велосипеда. Шацькі озера складаються з 30 озер, між якими і пролягає головний маршрут. Не всюди є хороше асфальтоване покриття. Тому місцями буде не легко.
Схоже: Відпочинок на Шацьких озерах: добірка найкращих місць та ціни на житло
с. Мельники – о. Пісочне – с. Шацьк – с. Світязь – Татарські гори – с. Мельники
Тривалість: 2-3 дні
Доберіться потягом №97 у Ковель, і вже тоді з с. Мельники на легких велосипедах вирушайте дивитися красу найбільших озер парку: Люцимер, Світязь, Перемут і на десерт найкрасивіше – Пісочне озеро із широким піщаним берегом з величезними соснами.
Озеро Пісочне / Kordon.in.ua
По дорозі проїдьте селище Шацьк, село Світязь, яке стрімко розвивається, а також заїдьте на Татарські гори. Кінцева точка вашого маршруту с. Мельники.
Гора Татар-Хабурга / Wikimapia
Волинське Полісся
Довжина: до 300 кілометрівТривалість: 2-3 дні
Рівне – м. Клевань (Тунель кохання) – с. Олика – с. Базальтове (Базальтові стовпи) – Рівне
Тунель кохання / igotoworld.com
Костел початку XVII століття в Олиці / zik.ua
ЦІкаво: Навколосвітня подорож на велосипеді: дві британки побили шалений світовий рекорд – відео
Геологічний заказник "Базальтові стовпи" / TSN.ua
Буцький каньйон
Довжина: 65 кілометрівТривалість: два дні
Жашків – Буцький каньйон – Жашків
Вам потрібно добратися потягом чи машиною до Жашкова, а звідти рушати велосипедом. Початок подорожі – у Жашкові, звідти – до Буцького каньйону і назад. Дистанція – близько 30 кілометрів в один кінець, аби поїхати туди і переночувати на каньйоні, а потім повернутися назад.
Буцький каньйон / tamtour.com
Всі ці маршрути доволі умовні, адже на велосипеді Ви можете просто спланувати власний напрямок або підправити вже готовий, які легко знайти на спеціалізованих сайтах. Проте, якщо обрати один з цих, не розчаруєтеся. Це лише невелика частина цікавих місць, які можна відвідати під час велоподорожі. А скільки ще таких по всій Україні?