Редакція вибрала для вас 3 равликові ферми вздовж українського узбережжя, які варто відвідати.

Читайте також Роксолани: тревел-блогерка поділилася не заїждженою, але неймовірно пейзажною локацією України

Равликова ферма в Одеській області

2017 року Артем Байрамов з сестрою Іриною заснували равликову ферму "Family Snail Farm" у селі Єлизаветівка Одеської області. Сьогодні сім'я має більш ніж 150 ферм по всій Україні. Тут розводять сортових равликів Helix Aspersa Muller і Helix Aspersa Maxima.

З травня до серпня на фермі проводять гастротури. В інший час родина може провести для вас екскурсію, але за попередньою домовленістю. Також діє доставка равликів Одесою.


Ферма сім'ї Абрамових / Автор фото: АгроЮг

Тут можна скуштувати равликів в індійському стилі, соусі ДорБлю, з італійськими томатами Prosciugato та равликів по-бургундські.

Равликова ферма в Миколаївській області

2019 року подружжя Пономаренків відкрило равликову ферму "Пан Равлик" у селі Галіцинове Миколаївської області. Пара вирощує равликів сортів Müller. Загалом тут є близько двох тонн молюсків. Екскурсії проводяться на вихідних: якщо берете дегустацію, то безкоштовно, якщо без – 150 гривень.


Стандартний равликовий сет / Фото: фейсбук "Пан Равлик"

Равликова ферма в Запорізькій області

З 2018 року у селі Новотроїцьке Запорізької області подружжя вирощує равликів за французькими й грецькими технологіями. Їх продукція йде на експорт: сорти Helix Aspersa Muller і Helix Aspersa Maxima. Влітку сім'я проводить екскурсії.

Тут можна скуштувати равлики по-бургундські з мексиканським соусом, равликову ікру та равликовий печінковий паштет.

Нагадаємо, раніше ми писали про найцікавіші ресторації та кафе в Ужгороді, які варто відвідати під час гастротуру.