10 місць, куди поїхати у вихідні на авто неподалік від Києва

22 квітня 2021, 18:56
Читать новость на русском

Нові реалії через локдаун відбиваються на нашому житті – нема можливості активно й весело провести час з близькими. Всі заклади закриті, різноманітність розваг звузилась до можливості посидіти вдома за фільмом або прогулятись парком.

Проте ми підготували підбірку, куди можна вирушити на авто неподалік від Києва.

Читайте також: В Ужгороді масово квітнуть рожеві сакури: мальовничі фото

Кар’єр Високий камінь

Для того, щоб насолодитися сосновими лісами, не потрібно їхати на Полісся. За 50 кілометрів від Києва знаходиться затоплений кар’єр Високий замок. Колись тут видобували граніт, проте зараз місце покрите великим чистим озером.

Його скелясті береги інколи сягають 10 метрів, що приваблює екстремалів, завзятих підкорити висоту. Зазвичай, сюди приїздять відпочивати. Тому радимо запастись купальними костюмами та спортінвентарем, наприклад м’ячем.


Кар'є Високий камінь \ Фото we.org.ua

Як доїхати: Не доїжджаючи до повороту на село Новогородське, по трасі Київ – Чоп, прямуйте до села Городського по лівій розвилці.

Печера Геонавт

Це найбільша печера в області, довжиною 60 метрів. На стіні тунелю є дивовижний висічений храм, проте звідки він взявся і для чого – науковці досі не вияснили. Це створює атмосферу загадки та містки. Оскільки печера знаходиться в лісі, знайти її буває непросто: вхід – це невеличкий тунель на висоті 5 метрів. Печера знаходиться під нахилом вверх, тому зарання рекомендуємо забезпечити себе водою та зручним одягом.

Цікаво! У столиці Туреччини висадили 8 мільйонів тюльпанів: кольорові фото

Як доїхати: Поблизу села Ходосівка шукайте котеджне селище "Золоті ворота", біля шлагбаума пройдіть до найближчого повороту, далі через ворота спустіться стежкою до входу в печеру. Дорогою назад ви можете скористатись сервісом АЗК, що на Столичному шосе, та безкоштовно почистити взуття після печер.


Печера Геонавт \ Блог Пора в поход

Садиба фон Мекк

Садиба ще в 19 столітті була побудована заможним бароном фон Меком. Він доклав максимум зусиль та коштів, щоб побудувати помпезну будівлю. А ще його дружиною була племінниця Петра Чайковського, тому композитор був тут частим гостем. Можливо, саме тому тут так відчувається дух романтизму та творчості.

Два поверхи, прикрашені різьбленням, тераса і мансарда – те, заради чого варто відвідати це місце. Справжня знахідка для любителів насолодитись спокоєм природи, старовинною розкішшю і погуляти в парку неподалік.

Як доїхати: Садиба знаходиться в селі Копилів за 40 кілометрів від Києва.

Садиба Хоєцьких

Його часто називають "Малим Ермітажем" – садибу оточує доглянутий парк з великою кількістю квітів та фонтанів. Сюди часто приїздять, щоб влаштувати справжні професійні фотосесії, ажде будівля та різноманітність рослин вражає. Проте варто враховувати певні правила поведінки, оскільки садиба належить Свято-Введенському монастирю. Справжній замок, огороджений високим кам’яним парканом та вежами по периметру, знаходиться за 49 кілометрів від Києва.

Як доїхати: До села Томашівка, в якому знаходиться садиба, найкраще добиратись одеською магістраллю в сторону Фастова або по трасі до Ірпеня.

Садиба Остен-Сакенів

Колись тут були незвичайні альтанки, фруктові теплиці та розкішний парк з містком на річці. Проте після пожежі більша частина території просто знищилась. Натомість залишись помпезні руїни, до яких часто приїздять пофотографуватись та відчути цю, одночасну лякливу та загадкову, атмосферу. Садиба, побудована в 19 столітті, належала графу Карлу Сакену та передавалась його нащадкам у спадок.

Як доїхати: Садиба знаходиться всього за 38 км від Києва між селами Немашаєвим та Мироцьким.

Унікальний краєвид на Дніпро в селі Витачів

Про це місце майже ніхто не знає… Проте тут відкривається унікальний краєвид на Дніпро, який недоступний для більшості людей. Всього за 38 кілометрів від Києва можна поспостерігати за пташками і помилуватися річкою.

Читайте також: В Одесі квітнуть перші весняні квіти: фантастичні фото

Тут майже ніколи немає туристів, і природа – абсолютно незаймана. Це дає можливість побути наодинці з собою та розчинитися в навколишній флорі.

Як доїхати: Трасою в напрямку Обухова прямуйте до повороту на село Витачів.

Дендропарк Олександрія

Колись тут гуляли Тарас Шевченко та Олександр Пушкін. Парк є одним з найбільших у Східній Європі та найбільшим серед оформлених архітектурно-ландшафтних в Україні. Оскільки територія значних розмірів – майже 300 гектарів, при вході можна орендувати велосипед. Саме так ви можете з легкістю оглянути і тамтешню архітектуру, що вражає своєю красою.

Як доїхати: Дендропарк знаходиться за 70 кілометрів від Києва в місті Біла Церква, тому радимо подбати про пальне в автомобілі та всі необхідні речі зарання.

В Google-картах нещодавно з’явилась функція, що дозволяє подивитись актуальні ціни в найближчих АЗК SOCAR та доступні сервіси, щоб вибрати зручну автозаправку по дорозі. Радимо користуватись подібними функціями, адже це значно економить час, щоб витратити його на цікавіші речі.

Ландшафтний парк Буки

При в'їзді на територію є затоплений на половину місточок. Це зроблено для миття коліс автомобілів гостей. Сюди приїжджають з різних причин – прогулятися алеями парку, пофотографуватись біля оригінальних скульптур, відвідати храм святого Євгенія або помилуватись озером. За парком регулярно доглядають, навіть проводять екскурсії (10-15 гривень).

Як доїхати: Парк знаходиться в селі Буки за 85 кілометрів від Києва.

Закинута спортивна база на Київському морі

Колись тут тренувались до своїх змагань учасники Олімпійських ігор. Проте після пожежі в 1990-х роках база стала нікому не потрібна. Покинута територія вражає своїми масштабами та атмосферою, чим і приваблює гостей з околиць. Рекомендуємо взяти зручне взуття, адже тут ви не знайдете прокладених доріг чи спеціально облаштованих стежок.


Закинута база \ Фото life.bodo.ua

Як доїхати: База знаходиться за 8 км від Києва біля Київської ГЕС у Вишгороді.

Село Трипілля

Трипільці вперше почали користуватись колесом та приручили коня. А ще вони ніколи не залишали слідів після проживання на будь-якій території. Як їм це вдавалось – досі лишається загадкою для науковців. Проте тут, за 40 кілометрів від Києва, знаходиться відомий на всю Україну археологічний музей.

Читайте також: На узбережжі Великої Британії зійшов гігантський зсув: приголомшливі відео очевидців

Рекомендуємо зарання дізнатись, чи працює він, через нестабільність карантинних обмежень. Ще тут знаходиться Дівич-гора – найвища точка Обухівського району та справжнє "місце сили", де колись існувало слов’янське святилище.

Як доїхати: Знайти село дуже просто рушаючи по Столичному шосе.