Часті зміни погодних умов збагатили водойми поживними речовинами, які активно розмножуються. Зокрема, активізувались солоно-водні ціанобактерії.

Читайте також Де провести Трійцю-2021: цікаві напрямки для автомандрівки

Тепер і наше море "зацвіло". "Оливковий" прилив – результат рясних опадів, як наслідок, теригенного стоку і високої температури води (+19,0), – повідомила Галина Теренко.

За її словами, це солоно-водні ціанобактерії Aphanizomenon flos-aquae – потенційно токсичні мікроводорості, носій нейротоксинів.

Еколог також зазначила, що раніше таке цвітіння спостерігали у травні 2015 року. Тоді цей вид розвивався в масі з іншою ціанобактерією – Nodularia spumigena.

В Одесі після рясних дощів зацвіло море / Фото: Фейсбук / Галина Теренько

До речі, з моменту "зеленого" припливу 2019, пройшло 2 роки і наше прохання про покупку устаткування для виявлення токсинів в пробах морської води, так і не були почуті і підтримані жодним керівником жодного підрозділу, а даремно. Адже ми готові працювати на благо нашого міста, – додала Галина.

Відзначимо, раніше ГУ Держпродспоживслужби закликало тимчасово утриматися від купання на одеських пляжах, щоб не допустити погіршення епідеміологічної ситуації в літній період.

Інші новини Одещини, які можуть вас зацікавити:

  • Міністерство охорони здоров'я перевірило воду близько 22 пляжів Одеської області. Фахівці встановили, що вона є придатною для купання;
  • На Одещині відомий своїми цілющими властивостями Куяльницький лиман змінив колір – водойма стала рожевою;
  • Найбільша за історію спостережень зграя рожевих фламінго пролетіла над Одеською областю й зупинилася в румунській частині дельти Дунаю;
  • З початком туристичного сезону Укрзалізниця призначила 11 додаткових потягів, які курсуватимуть до Чорного й Азовського морів;
  • Біля Овідіополя, що на Одещині, розквітло величезне макове поле, яке розташоване на східному березі Дністровського лиману.